10 қазан - Дүниежүзілік психикалық денсаулық күні

Кім, қайда, қашан? Мереке институтының тарихы туралы аздап

Дүниежүзілік психикалық денсаулық күні алғаш рет 1992 жылы аталып өтті. Оның құрылуына ДДҰ мен Дүниежүзілік психикалық денсаулық федерациясы бастамашы болды. Бастапқыда іс -шараның негізін қалаушылар оны белгілі бір тақырыппен байланыстыруды жоспарламады, бірақ біраз уақыттан кейін әр жаңа жылды белгілі бір мәселеге арнау туралы шешім қабылданды. Осылайша, 1994 жылдан бастап әр қазан сайын халықаралық деңгейде психикалық денсаулығының ауыр проблемаларын емдеу мен алдын алу мәселелері талқыланып келеді.